Наприклад, 07.12.2021
Наприклад, 07.12.2021
Наприклад, 07.12.2021
Наприклад, 07.12.2021
Наприклад, 07.12.2021

Житлова програма для ВПО 70/30: до кінця 2021 планується забезпечити житлом близько 850 громадян

Опубліковано 02 Червня 2021 року, о 11:31
03
Четвер
Червня
2021
1400

3 червня 2021 року о 14:00 в приміщенні інформаційного агентства «Укрінформ» (вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться пресконференція на тему житлового забезпечення громадян України з числа внутрішньо переміщених осіб за бюджетною програмою 70/30.

Довідково. Бюджетна програма 70/30 передбачає придбання житла для ВПО. Програма фінансується за форматом 70/30: 70% вартості сплачується з державного бюджету, ще 30% - з місцевих бюджетів. При цьому від внутрішньо переміщених осіб не вимагається жодних внесків.

На 2021 рік на реалізацію програми передбачено 125 мільйонів гривень з державного бюджету. Це у 6 разів більше, ніж торік.

За ці кошти можна придбати близько 325 об’єктів нерухомого майна для 850 громадян України. Важливо зазначити, що кошти розподіляють між місцевими громадами по всій Україні протягом року.

Усі громади на підконтрольній українській владі території мають просто передбачити відповідні кошти в своєму бюджеті. Наразі Уряд України розподілив вже 26 мільйонів гривень.

Організатори: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Проєкт Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. ІІ фаза»; БФ «Право на захист» за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців; Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України.

Учасники:

Лілія Гретарсдоттір – Голова тактичної групи з трансверсійних викликів та багатосторонньої співпраці, Генеральний директорат з прав людини та верховенства права, Рада Європи, м. Страсбург (привітання);

Інна Драганчук – заступниця Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; 

Максим Алексєєнко-Лемовський – начальник відділу з питань формування та реалізації житлової політики Департаменту соціально-гуманітарної політики та внутрішньо переміщених осіб Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій; 

Ганна Христова – керівниця Проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. ІІ фаза»; 

Олександр Галкін - президент БФ "Право на Захист"; 

Наталія Ключник – виконавчий директор Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України; представники Іларіонівської громади Дніпропетровської області та Первомайської громади Харківської області.

Питання до обговорення:

- доступ до житлових прав внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали від збройної агресії РФ, а також впровадження програм забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб з урахуванням стандартів Ради Європи;

- стан реалізації надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройної агресії з боку РФ на сході України, зокрема на вирішення житлових проблем внутрішньо переміщених осіб;

- результати проведення серії консультаційних семінарів для представників територіальних громад з питань надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо формування фонду житла для внутрішньо переміщених осіб (квітень – травень 2021).

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезінфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках. Дотримання дистанції 1,5 м.