Наприклад, 03.12.2021
Наприклад, 03.12.2021
Наприклад, 03.12.2021
Наприклад, 03.12.2021
Наприклад, 03.12.2021

Ігор Яременко: «Рф робить усе, аби ізолювати наших громадян, які вимушені проживати в окупації»

Опубліковано 13 Жовтня 2021 року, о 14:17

12 жовтня 2021 року заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко провів робочу зустріч з керівником Офісу Генерального директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення в Україні (ЕСНО) Срджаном Стояновичем.

Під час зустрічі сторони обговорили питання, які мають спільний пріоритет як для Мінреінтеграції, так і для Генерального директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення, зокрема щодо:

- діяльності у частині реагування на гуманітарні потреби в 2021 році та подальші плани на 2022 рік;

- можливості синергії між гуманітарними проєктами та проєктами з розвитку;

- вільного руху через лінію дотику;

- розширення списку закладів вищої освіти, до яких молодь з тимчасово окупованих територій (ТОТ) може вступати за спрощеною процедурою.

- реалізації програми реінтеграції молоді з ТОТ, в рамках якої Мінреінтеграції, зокрема, запроваджено підготовчі курси на базі 15 закладів вищої освіти, до яких цього року зараховано 198 дітей, які, незважаючи на протидію та залякування збройних формувань та окупаційних адміністрацій Рф, приїхали на навчання на територію вільної України;

- модернізації та облаштування сервісних зон контрольних пунктів в’їзду-виїзду, зокрема, забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов, облаштування пунктів надання медичної допомоги, кімнат матері і дитини й місця очікування тощо.

Окрему увагу Ігор Яременко приділив питанню блокування перетину КПВВ з боку Рф та підконтрольних їй окупаційних адміністрацій.

«Особливе занепокоєння викликає блокування з 10 жовтня 2021 року КПВВ «Станиця Луганська», який до цього часу був єдиним, що працював щоденно. Російські окупаційні режими щоразу придумують фіктивні підстави для обмеження доступу громадян на вільну частину України. Та справжньою причиною цього разу стало відкриття багатофункціональної сервісної зони на КПВВ у Станиці Луганській, яке ми запланували до кінця року. Тобто зі свого боку Україна максимально спрощує процес перетину лінії дотику, а Рф регулярно ізолює наших громадян, які вимушені проживати в окупації та просто-напросто є заручниками окупантів», - зазначив Ігор Яременко.

Підсумовуючи, заступник міністра висловив впевненість в тому, що досягнені протягом останніх років напрацювання стануть фундаментом для подальшого партнерства в напрямі відновлення миру та соціальної згуртованості в Україні.