Наприклад, 28.09.2022
Наприклад, 28.09.2022
Наприклад, 28.09.2022
Наприклад, 28.09.2022
Наприклад, 28.09.2022

Кабмін схвалив Стратегію інтеграції ВПО

Опубліковано 28 Жовтня 2021 року, о 15:14

Сьогодні, 28 жовтня 2021 року, Кабінет Міністрів України схвалив «Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року».

Ключова мета Стратегії - створення умов для інтеграції ВПО в приймаючих територіальних громадах. Документ передбачає заходи, спрямовані на усунення перешкод для ВПО у реалізації їх основоположних прав, зокрема повного доступу до адміністративних, соціальних та інших послуг, а також про створення умов для розвитку потенціалу ВПО на новому місці проживання.

«Ми - міністерство для людей і про людей. І все, що ми разом з вами, за вашої підтримки робимо, - націлене на забезпечення рівними правами і свободами наших громадян як тих, що змогли втекти від російської агресії, так і тих, хто досі перебуває в заручниках в окупантів. Нагадаю, що на сьогодні в Україні налічується більше ніж 1,4 млн ВПО. І ці люди хочуть відчувати перспективу. Перед нами багато завдань, варіанти вирішення яких пропонується цим документом: від створення умов для інтеграції ВПО в приймаючих територіальних громадах; забезпечення повного доступу до адміністративних, соціальних та інших послуг; забезпечення доступу до освіти; створення умов для розвитку потенціалу ВПО на новому місці проживання і до вирішення елементарних соціальних потреб як то працевлаштування та забезпечення житлом», - наголосив Віцепрем‘єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Він додав, що операційний план реалізації Стратегії по суті є переліком конкретних завдань та заходів із зазначенням відповідних результативних показників.

«Ми всі розуміємо складність викликів в контексті внутрішнього переміщення, які стоять перед нами, а наявність чіткого плану дій у вирішенні цих викликів є надважливим, тому я дуже дякую вам за підтримку цього документу», - резюмував Олексій Резніков.

Віцепрем‘єр повідомив, що надання пільгових іпотечних кредитів у співпраці з Урядом Німеччини до кінця 2022 року дозволить забезпечити житлом щонайменше 680 сімей, а надалі кредитування відбуватиметься за «револьверним» механізмом.

Завдяки ж наповненню фондів житла для тимчасового проживання за рахунок щорічного збільшення субвенції з державного бюджету до кінця 2024 року житлом будуть забезпечені ще щонайменше 3000 ВПО.

Окрім того, заплановане будівництво 500 та придбання 60 квартир у співпраці з Урядом Німеччини у м. Сєвєродонецьк та Краматорськ до 2025  року, що забезпечить житлом ще приблизно 1 500 осіб, а будівництво 500 квартир у співпраці з Урядом Туреччини у Києві, Миколаєві та Херсоні до кінця 2024 року дозволить забезпечити житлом ще близько 1 300 осіб.