Наприклад, 06.07.2022
Наприклад, 06.07.2022
Наприклад, 06.07.2022
Наприклад, 06.07.2022
Наприклад, 06.07.2022

Компанія IPG проведе дослідження розвитку сільського господарства Луганської області для Проєкту 3В

Опубліковано 25 Жовтня 2021 року, о 15:03

В рамках проєкту "Східна Україна: возз'єднання, відновлення, відродження" (Проєкт 3В), консалтингова компанія IPG (Innovation, Partnership, Generation) проведе дослідження та оцінку ключових ланцюжків створення доданої вартості продуктів, що виробляються сільгоспвиробниками в Луганській області, та розробить можливі варіанти створення агрокластерів в регіоні.

Компанія IPG була відібрана Світовим банком на відкритому конкурсі для розробки дієвої моделі розвитку інноваційних сільськогосподарських кластерів на рівні громад з метою збільшення доходів малих та середніх виробників, яка впроваджуватиметься Проєктом 3В в Луганській області. Дослідження здійснюватиметься за підтримки Цільового фонду багатьох партнерів з відновлення та розбудови миру в Україні.

В компанії IPG працюють практикуючі експерти у сфері сучасних практик агровиробництва та сталого розвитку, які мають провести експертизу всіх аспектів створення доданої вартості продуктів, що виробляються аграріями області.

"Найближчі  три місяці ми будемо тісно взаємодіяти з місцевими фермерами, територіальними громадами, Луганською ОДА-ВЦА для виявлення існуючих слабких ланок ланцюжка створення доданої вартості, визначення вертикальних і горизонтальних зв’язків у агровиробництві для формування конкурентного середовища, також вивчатимемо рівень сертифікації та безпеки виробництва харчових продуктів в регіоні", - зазначає керуючий партнер компанії IPG Олександр Грачов.

За його словами, експерти IPG проведуть інтерв'ювання малих та середніх сільгоспвиробників, фермерських господарств, одноосібників, представників сільськогосподарських об’єднаних кооперативів, асоціацій та торгово-промислових палат. Після цього експерти проведуть оцінку ланцюжків доданої вартості продукції, яка виробляється в регіоні: зернових, молочних продуктів, великої рогатої худоби, тепличних продуктів, фруктів, ягід, меду та інших продуктів з використанням кількісних та якісних критеріїв оцінки. Також буде проведений аналіз основних постачальників, каналів комерційного постачання продукції та розподілу, основних споживачів. В результаті цього будуть визначені основні стейкхолдери та фокус-групи, в яких будуть проведені тематичні дискусії.

Результатом цього дослідження стане розробка Стратегії створення кластерів та подолання існуючих бар'єрів розвитку сільського господарства Луганської області. В документі будуть враховані економічна характеристика регіону та його безпековий аспект, пов'язаний з наслідками збройної агресії Росії, національні та міжнародні практики, ринкові та управлінські умови, включаючи  гендерні та екологічні аспекти.

Довідково. Консалтингова компанія IPG надає послуги в області управління бізнесом, незалежної оцінки, фінансової та операційної ефективності, а також програм корпоративного розвитку організацій. Основними напрямками її діяльності є консультаційні послуги, спрямовані на оптимізацію структури фінансового управління, виявлення додаткових джерел фінансування та підвищення прибутковості бізнесу в сільському господарстві, трейдингу, промисловості та інфраструктури; транспортний та технологічний консалтинг; консалтинг у сфері людських ресурсів.