Наприклад, 17.10.2021
Наприклад, 17.10.2021
Наприклад, 17.10.2021
Наприклад, 17.10.2021
Наприклад, 17.10.2021

Мінреінтеграції відновило виплати незаконно ув’язненим РФ українцям та їхнім родинам

Опубліковано 16 Вересня 2020 року, о 07:25

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції) перерахувало кошти на виплату матеріальної допомоги родинам незаконно ув’язненим Російською Федерацією українським громадянам та українцям, звільненим з російського полону.

Зокрема, 10 родин незаконно ув’язнених Російською Федерацією українських громадян, які наразі знаходяться за ґратами, отримають виплати на правову допомогу у розмірі 100 тис. грн. Окрім цього, ще 18 українських громадян, звільнених з російського полону, визнані Міжвідомчою комісією такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України. Всі вони також отримають матеріальну допомогу від держави у розмірі 100 тисяч гривень кожен.

«Ми підтримуємо всіх своїх громадян, які були незаконно позбавлені волі Росією та пройшли через пекло російської репресивної машини. Також ми фінансово підтримуємо родини тих українців, які ще за ґратами в РФ і всіма способами домагатимемося, аби всі вони були звільнені з російського полону», - сказав заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

Нагадаємо, два тижні тому  Мінреінтеграції відновило роботу Міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Рішення про виділення коштів фактично є додатковим інструментом публічної фіксації відповідальності Російської Федерації як держави-агресора, за порушення прав українських громадян і подальшого відновлення їх на рівні інституцій Європейського суду з прав людини.