Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022

Мінреінтеграції запустило у тестовому режимі кримськотатарську версію свого сайту

Опубліковано 11 Червня 2021 року, о 06:56

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України запустило у тестовому режимі версію свого вебсайту кримськотатарською мовою https://www.minre.gov.ua/crh.

В рамках розвитку і підтримки мови корінних народів одним із кроків з боку Мінреінтеграції став впровадження перекладу свого офіційного вебсайту кримськотатарською мовою. Також це рішення є важливим елементом в контексті реалізації Концепції розвитку кримськотатарської мови та подальшої реалізації проєкту закону «Про корінні народи».

 «Ми вже почали рухатись в напрямку реалізації прийнятої 7 квітня Урядом Концепції розвитку кримськотатарської мови, вже подано до Верховної Ради проєкт закону «Про корінні народи». І наразі паралельно зі зверненнями до компанії Google та Duolingo, ми почали з себе і запустили в тестовому режимі кримськотатарську версію вебсайту Міністерства. Наша мета – забезпечити всебічний розвиток і функціонування поряд з державною мовою, мови корінних народів України в усіх сферах суспільного життя», - сказав заступник міністра Снавер Сейтхалілєв.

Наразі ще відбувається процес перекладу вже існуючої інформації та наповнення вебсайту новою інформацією кримськотатарською мовою.

Повноцінний запуск буде завершено протягом 2-3 місяців, після закінчення усіх технічних робіт.

Окремо зазначимо, наприкінці 2020 року Мінреінтеграції було розпочато роботу над Стратегією розвитку та популяризації кримськотатарської мови. А на своєму засіданні 7 квітня 2021 року Кабінет Міністрів схвалив розроблену Мінреінтеграції разом з Меджлісом кримськотатарського народу, профільними науковими та освітніми установами, неурядовими організаціями та експертами, у тому числі тими, що перебувають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя - Концепцію розвитку кримськотатарської мови.

Раніше, Мінреінтеграції звернулося до корпорації Google LLC з проханням включити кримськотатарську мову у сервіс Google Translate, а також звернулося до компанії Duolingo, яка є найпопулярнішою платформою для вивчення іноземних мов у світі, з пропозицією започаткувати курс з вивчення кримськотатарської мови на базі їх сервісу.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин