Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022

На КПВВ «Станиця Луганська» розпочато спорудження багатофункціональної сервісної зони

Опубліковано 18 Травня 2021 року, о 13:28

Сьогодні, 18 травня, Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас і Віцепрем’єр-міністр України Олексій Резніков перебувають з візитом на Луганщині.

Високопосадовці відвідали КПВВ «Станиця Луганська», де вже розпочаті роботи по спорудженню багатофункціональної сервісної зони.

Пані прем‘єр-міністерку ознайомили із планами щодо подальшого функціонала оновленого КПВВ, а вона, в свою чергу, підтвердила наміри щодо подальшої підтримки України.

«Ми всі партнери і друзі України. Кордони України міжнародно визначені і Луганськ - це Україна, Донецьк - це Україна, і Крим - це Україна. Ми 7 років стоїмо пліч-о-пліч з Україною і продовжимо це робити стільки, скільки буде треба. Я переконана, що найкраща відповідь України на збройну агресію Росії - це реформи. І, звісно, інвестування у розвиток підконтрольних Уряду територій. Люди повинні бачити, що на вільній території краще, тут є життя і Україна - це європейська країна», - наголосила пані Прем‘єр-міністерка.

В свою чергу, Олексій Резніков подякував Естонії за партнерство й підтримку і нагадав, що минулого року багатофункціональні сервісні зони були споруджені на КПВВ «Щастя»та «Новотроїцьке». Він додав, що спорудження сервісної зони у Станиці Луганській відбувається за партнерства ПРООН і очікується, що роботи будуть завершені восени.

«Я дякую Естонії за послідовну підтримку України. І Пані Каллас за те, що наші європейські друзі пам’ятають про Крим. Саме сьогодні Україна і увесь світ вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. 77 років тому, 18 травня 1944-го, розпочалася операція з депортації кримськотатарського населення. За два дні сталінський режим виселив з рідних домівок понад 180  тисяч представників корінного народу. У 2014 році, починаючи з окупації Криму і Севастополя та продовжуючи збройною агресією на Донеччині і Луганщині, нащадки цього режиму повторюють цей злочин. Але, як сказала пані Каллас, Донецьк, Луганськ і Крим - це Україна, і ми повернемо всі наші землі та наших людей, - сказав український Віцепрем’єр.

Він розповів, що послуги у сервісних зонах користуються попитом.

Зокрема, для прикладу, з початку року послугами «Ощадбанку» у сервісних центрах на КПВВ «Щастя» та «Новотроїцьке» скористалися 3305 громадян, «Нової пошти» - 8441 громадянин, магазина супутніх товарів «Osto» - 2634 громадянина, медпунктів - 3251 громадянин. Послуги у ЦНАПах було надано 3703 громадянам.

«Проте через блокування окупаційними режимами роботи КПВВ багато українських громадян не можуть сьогодні реалізувати свої конституційні права і люди залишаються в ізоляції. Якщо у 2019 було зафіксовано близько 16-16,5 млн перетинів за рік, то у 2020 – 3,5 млн за рік. Цьогоріч, за перші три місяці 2021 року - всього 128 тисяч. Кожного засідання ТКГ, на засіданнях гуманітарної робочої групи, українська делегація постійно підіймає питання відкриття КПВВ, в тому числі на виконання домовленостей Паризького саміту Н4 у 2019 році. І я маю надію, що таки здоровий ґлузд отримає перевагу і окупаційні режими припинять знущатися над людьми», - наголосив Олексій Резніков.

Віцепрем‘єр-міністр додав, що наші громадяни з окупованих територій повинні мати можливість отримувати всі послуги, які надає Україна, і повинні відчувати і розуміти, що державі є до них діло.

«Ми продовжуємо роботу над спрощенням доступу до всіх державних сервісів наших громадян, що покинули свої домівки через збройну агресію Росії, або вимушено проживають в заручниках окупаційних режимів. Я радий повідомити, що від учора відбувся повноцінний запуск на порталі Дія комплексної послуги «єМалятко» для наших громадян з ТОТ та електронна подача заявок про намір отримати пільговий іпотечний кредит для ВПО в рамках гранту від Банку розвитку KfW. Нагадаю, що вже в рамках пілотного проєкту запущена послуга «віртуальний номер», а протягом року планується запустити через портал Дія онлайн-послуги з переоформлення довідки ВПО через подачу заявок на надання адресної допомоги ВПО; дистанційну подачу документів до освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» тощо. Усі державні послуги в онлайн-форматі будуть доступні для мешканців ТОТ до 2023 року», - підсумував Олексій Резніков.

 

 

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин