Наприклад, 01.12.2021
Наприклад, 01.12.2021
Наприклад, 01.12.2021
Наприклад, 01.12.2021
Наприклад, 01.12.2021

На тимчасово окупованій території Луганської області спостерігається гострий дефіцит питної води

Опубліковано 19 Липня 2021 року, о 15:34

За наявною інформацією на тимчасово окупованій території Луганської області окупаційна адміністрація Рф критично обмежила постачання питної води населенню.

Також, в умовах аномальної спеки, це може впливати на катастрофічне погіршення якості води, оскільки нерівномірна подача води призводить до застоювання, виникнення бактерій та поширення інфекційних захворювань серед населення. Це є прямим порушенням Державних санітарних норм та правил.

Згідно з інформацією, яку оприлюднює  на своїх інтернет-ресурсах окупаційна «влада», на території м. Хрустальний (Красний Луч) подача питної води здійснюється за графіком від 1-2 разів на тиждень до графіка «через день» в залежності від району міста. На території с. Голубівське, с. Донецьке, м. Кіровськ –  постачання питної води відбувається лише 1 раз на тиждень, м. Кадієвка (Стаханов) – частково 1 раз на 2-3 дні.

На території м. Алчевськ, де спостерігається один із найбільш забруднених показників питної води, заявлене водопостачання через день, однак за наявною інформацією воно відсутнє по декілька діб поспіль.

Окупаційні режими Рф продовжують зухвало порушувати всі норми міжнародного та міжнародного гуманітарного права, нехтують забезпеченням базових потреб людей та, по суті, здійснюють геноцид.

Мінреінтеграції вже неодноразово інформувало, що з грудня 2019 року окупаційні адміністрації Рф обмежують споживання води, а їхні дії критично впливають на якість питої води на непідконтрольній Україні території. Зокрема, внаслідок тривалого неконтрольованого скидання окупаційними адміністраціями неочищених стоків шахт у водосховища, норми щодо гранично допустимої концентрації у воді нафтопродуктів у Волинцівському питному водосховищі, що розташоване у Донецькій області, перевищено у 6 разів, нітратів – у 5,7 раза, сульфатів – у 3,5 раза, а цинку – майже у 4 рази.

Крім цього, забрудненим також залишається Ісаковське водосховище в Луганській області. Наприкінці березня 2020 року, клас якості його води понижено з "помірно забруднена" на "забруднена".

Міжнародні експерти наголошують, що такі дії підконтрольних Росії окупаційних режимів - пряма загроза для життя і здоров’я сотень тисяч громадян.

Окрім того, гостро стоїть питання радіаційного забруднення і недопуску до проведення моніторингу місією МАГАТЕ на тимчасово окуповані території. Особливо, на окуповані території Донеччини, де у 1979 році на шахті "Юнком" радянська влада здійснила ядерний вибух. Після вибуху радіоактивну капсулу залишили в сухому стані і відкачували з шахти воду, щоб виключити потрапляння радіації на поверхню і в ґрунтові води. Останні роки окупаційні адміністрації припинили відкачування і радіоактивна вода вже надходить у горизонти питної води. Віцепрем‘єр Олексій Резніков постійно піднімає це питання. Зокрема, про це йшлося й на зустрічі із генеральним секретарем ОБСЄ Хельгою Шмід 26 травня 2021, а також наприкінці лютого під час виступу перед державами-членами ООН Олексій Резніков акцентував увагу на радіаційному забрудненні ґрунтових вод та масштабному екологічному лиху на ТОТ, яке може торкнутися не лише України, а й всієї Європи.

На початку жовтня 2020 року Олексій Резніков під час  зустрічі з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі озвучив запит України щодо проведення експертизи і прохання відправити моніторингову місію групи експертів на Донбас, для перевірки наявних екологічних загроз.