Наприклад, 14.08.2022
Наприклад, 14.08.2022
Наприклад, 14.08.2022
Наприклад, 14.08.2022
Наприклад, 14.08.2022

Олексій Резніков: Окупаційні адміністрації в ОРДО взяли тисячі дітей у заручники

Опубліковано 10 Червня 2021 року, о 14:58

Підконтрольні Російській Федерації структури в тимчасово окупованих районах Донецької області намагаються заблокувати виїзд дітей на вільну територію України, змушуючи їх по досягненні 14-ліття отримувати фейкові «паспорти» від окупаційних режимів, а також громадянство Росії.

Раніше виїзд дітей 14-16 років з території ОРДО дозволявся на підставі українського свідоцтва про народження. Наразі окупаційні органи заборонили перетин КПВВ, а також тимчасово неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, вимагаючи незаконних документів.

«Йдеться про захоплення заручників у чистому вигляді. Раніше я неодноразово казав про те, що наші громадяни на тимчасово окупованих територіях – це заручники. Зараз усі бачать чергове наочне підтвердження. Дітей з батьками просто розвертають», - заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

«Така практика різко посилилася за останні пару тижнів. Це відповідь Росії на програму реінтеграції молоді з ТОТ, яку ми розширюємо. Минулого року суттєво спрощено умови вступу абітурієнтів з ТОТ до українських вишів. Цього року запроваджено програму додаткової підготовки, коли діти впродовж двох місяців зможуть безкоштовно жити у гуртожитках, отримувати стипендію, проходити адаптацію і готуватися до навчання. У програмі беруть участь 23 університети, в тому числі – лідери української освіти, такі як Київський національний, Львівський національний, Київський та Харківський політехнічні, Харківський авіаційний тощо. Все більше людей розуміє, що ніяких перспектив для дітей в ОРДЛО немає. Тому окупаційна влада намагається заблокувати перетин. Як привід використовується епідемія коронавірусу, тепер ще додаються формальні заборони для дітей», - відзначив Олексій Резніков.

«Ми звернемо увагу на ці дії наших міжнародних партнерів, у першу чергу – США, Франції та Німеччини, а також ОБСЄ. Це неприпустимо. Брати дітей у заручники через політичні мотиви – це і є тероризм. Більше того, це наочний доказ того, як російська сторона насправді «прагне» врегулювання. Також Мінреінтеграції працює над спрощенням процедури отримання молоддю з ТОТ своїх перших українських паспортів. Зараз ми проводимо консультації з іншими органами влади, щоб напрацювати оптимальну модель», - сказав віце-прем’єр-міністр.

Нагадаємо, з 7 червня 2021 року у закладах вищої освіти, коледжах, а також у професійно-технічних навчальних закладах розпочали роботу освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Також у 2021 році Мінреінтеграції запустило пілотний проєкт, який передбачає проведення курсів з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та міста Севастополя зі стипендіальним забезпеченням.

Реінтеграція молоді - один з пріоритетних напрямків міністерства, тому Мінреінтеграції розробило програму реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій.

Окрім того, Уряд України впроваджує низку послуг для ВПО та громадян України, що стали заручниками окупаційних режимів, на порталі та додатку Дія.

Зокрема, вже з кінця травня послуга «єМалятко» для мешканців ТОТ та електронна подача заявки на отримання пільгової іпотеки для ВПО доступні на порталі Дія, а до 2023 Мінреінтеграції планує перевести усі державні послуги для мешканців ТОТ в онлайн-формат.