Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022

Парламент ратифікував угоду із Урядом Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро для забезпечення житлом ВПО

Опубліковано 02 Грудня 2020 року, о 14:32

Верховна Рада України сьогодні, 2 грудня, ратифікувала угоду між Урядом України і Урядом Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW (нім. Kreditanstalt für Wiederaufbau — Кредитна Установа для Відбудови) на надання пільгових кредитів на житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). 

Завдяки цій угоді ВПО зможуть отримати пільгові кредити на прийняте в експлуатацію житло у сумі приблизно 40 тисяч євро в гривневому еквіваленті строком на 20 років під пільгові умови – 3 % річних у гривні із розрахунку 63 кв. м. загальної площі на сім’ю.

«В той час як звичайна ринкова відсоткова ставка за наявними кредитами може сягати до 25% річних у гривні, домогосподарства, які мають на це право, можуть отримати кредити за державною кредитною програмою під близько 3% річних. В рамках реалізації Угоди у найближчі 2 роки планується забезпечити житлом приблизно 680 сімей або 1768 осіб з числа ВПО», - наголосила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук.

Задля отримання пільгового кредиту під 3% на вимогу фонду KfW буде сформовано окрему чергу на базі існуючих реєстрів, які ведуться Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву та його регіональними управліннями відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 980.

При цьому важливо, що громадяни, які стоять в черзі, не будуть виключатися з будь-якого реєстру, сформованого відповідно до вимог постанови № 980, до моменту фактичного отримання кредиту на придбання житла або поліпшення житлових умов з інших підстав.

Тобто, у разі потрапляння до черги за угодою із KfW, людина одночасно зберігає своє місце у черзі, сформованій Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву та його регіональними управліннями до моменту отримання житла.

«Ні з якого реєстру ніхто не виключатиметься, аби не сталося ситуації, що людина потрапивши в чергу від KfW, втратила свій шанс для отримання житла, перебуваючи у черзі Держмолодьжитла на ближчій позиції.Тобто, перебуваючи, наприклад, у черзі Держмолодьжитла під номером 5, та потрапивши у реєстр за угодою з KfW під номером 30, людина знаходитиметься у двох чергах одночасно до моменту отримання житла по одному із реєстрів.», - пояснила Голованчук.

Нагадаємо, 16 листопада Уряд схвалив грантову та проєктну угоди між Мінреінтеграції та німецьким KfW на залучення 25,5 мільйонів євро на пільгові кредити на житло для ВПО.

Відповідну угоду 3 червня 2020 року підписали посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен та Віцепрем’єр-міністр України Олексій Резніков.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин