Наприклад, 15.08.2022
Наприклад, 15.08.2022
Наприклад, 15.08.2022
Наприклад, 15.08.2022
Наприклад, 15.08.2022

Повноцінно реінтеграція окупованих територій настане тільки після ментальної реінтеграції мешканців Криму та Донбасу, - Ростислав Замлинський

Опубліковано 11 Червня 2021 року, о 12:20

Повноцінно реінтеграція тимчасово окупованих територій України настане тільки після ментальної реінтеграції мешканців АР Крим і м. Севастополь та територій Донецької і Луганської областей.

Про це під час дискусії на Першому інвестиційному форумі «Південна стратегія розвитку», заявив Перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський.

«Коли ми говоримо про реінтеграцію, насамперед реінтеграція – це про людей. Це про ментальність. Після того, коли ми реінтегруємо людей - наших громадян, які проживають у тимчасово окупованому Криму, в місті Севастополь, на окремих територіях у Донецькій і Луганській областях, після цього наступить повноцінна реінтеграція», - заявив він.

Ростислав Замлинський повідомив, що конкретні кроки, які Уряд планує втілювати в рамках інформаційної реінтеграції мешканців зазначених територій, викладено у програмних документах, що наразі розробляються та невдовзі будуть подані для затвердження Кабінетом міністрів України: Стратегії розвитку Півдня України та Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей.

Окремо Заступник міністра зазначив, що уже розроблений та знаходиться на стадії погодження Закон України про основи перехідного періоду, який дасть відповіді на ключові питання по роботі механізму звільнення, реінтеграції та поступового відновлення тимчасово окупованих Росією територій України.

Нагадаємо, наприкінці 2020 року була затверджена Концепція майбутньої Стратегії економічного розвитку Донеччини і Луганщини.

Стратегія націлена на створення комфортних умов життя у областях, що постраждали від агресії Російської Федерації, насамперед на розширенні можливостей як громадян України, що проживають вздовж лінії розмежування, так і тих, хто залишився на окупованих територіях або виїхав у інші регіони України, але бажає повернутися у рідний край.

Для подальшої трансформації регіону пропонується дати потужний поштовх для економічного розвитку, створити привабливі умови для інвестиційної діяльності, серед яких страхування від воєнно-політичних ризиків, створення консорціумного фонду та впровадження податкових преференцій.