Наприклад, 19.08.2022
Наприклад, 19.08.2022
Наприклад, 19.08.2022
Наприклад, 19.08.2022
Наприклад, 19.08.2022

У 2021 році більше 300 родин отримають компенсацію за зруйноване житло

Опубліковано 08 Грудня 2020 року, о 09:47

Наступного року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України планує збільшити фінансування програми компенсації громадянам України за житло, що було зруйноване внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією РФ. Про це розповів перший заступник міністра Ростислав Замлинський.

«У планах роботи Міністерства на наступний рік продовжити ті важливі соціальні ініціативи, які ми реалізовували у цьому році.  Наприклад, програма, яка вперше запрацювала у 2020 - це компенсація за зруйноване житло громадянам України. Ми вже розпочинаємо виплати 37 родинам, а наступного року ми очікуємо, що компенсацію отримають ще більше 300 родин», - заявив перший заступник. 

Важливо, що мова йде не про заміну житла, а про компенсацію за сам факт втрати житла. Це ні в якому разі не виключає подальші дії по доказах та відшкодуванню Російською Федерацією фактичного збитку за втрату житла - Мінреінтеграції вже розробило законопроєкт «Про державну політику перехідного періоду», який зараз опрацьовується підрозділами міністерства, а після цього буде переданий на експертизу до центральних органів виконавчої влади, науковців, фахівців та Комісії з питань правової реформи.

Крім того, Замлинський розповів, що Міністерство провело інвентаризацію зруйнованих об’єктів спільно з Луганською та Донецькою ОДА: у Луганській області компенсації потребують близько 375 родин, у  Донецькій області - 318 сімей.

Наразі на розгляді Верховної Ради перебуває проєкт державного бюджету на 2021 рік. У ньому закладене суттєве збільшення фінансування ініціатив Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Очікується, що бюджет буде приблизно у сім разів більшим, ніж у поточному році, не враховуючи кошти, які надаються міжнародними партнерами через спецфонд у рамках окремих інвестиційних проєктів.

Нагадаємо, що 18 листопада 2020 року відбулися перші засідання Комісії з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації в Донецькій та Луганській області, за результатами прийнято рішення про надання грошової компенсації власникам 9 об’єктів зруйнованого житла в Донецькій області та 8 в Луганській.

На початку грудня на засіданні Комісії було прийнято рішення про компенсацію ще 10 сім‘ям у Луганській області, та 10 сім‘ям у Донецькій області.

 

Фото: Гельсинська спілка з прав людини, автор - Макс Левін