Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022

У Вугледарській територіальній громаді створено першу Координаційну групу з питань протимінної діяльності

Опубліковано 27 Липня 2021 року, о 11:10

За ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України у громадах Донецької та Луганської областей створюються Координаційні групи з питань протимінної діяльності.

Так, 26 липня 2021 року у Вугледарській територіальній громаді під головуванням міського голови Андрія Сілича за організаційно-методичної підтримки Мінреінтеграції відбулося перше засідання Координаційної групи з питань протимінної діяльності. 

У засіданні координаційної групи також взяли участь представники Мінреінтеграції, місцевих підрозділів цивільного захисту,  Нацполіції, ДСНС, охорони здоров'я,  соціальної політики та освіти.

Під час засідання визначено основні напрямки роботи Координаційної групи, а саме:

1. забезпечувати взаємодію між учасниками протимінної діяльності з метою планування заходів та уникнення дублювання функцій;

2. інформувати населення про заходи протимінної діяльності, які впроваджуються на території громади, шляхом розроблення коректних повідомлень та донесення їх до жителів доступними каналами комунікації;

3. з’ясовувати потреби громади стосовно навчання ризикам небезпек від боєприпасів вибухової дії та спрямовувати зусилля і ресурси на їх задоволення;

4. визначати потреби постраждалих від боєприпасів вибухової дії та надавати їм всебічну допомогу й підтримку.

Крім того, окрему увагу було зосереджено на необхідності  обміну інформацією між сторонами та активізації інформаційно-роз'яснювальної роботи з протимінної діяльності серед місцевого населення, особливо у закладах освіти та на підприємствах.

Передбачається, що такі Координаційні групи з питань протимінної діяльності будуть створені у всіх громадах Донецької та Луганської областей.

Основною метою роботи цих груп є координація зусиль органів державної влади, ДСНС, Національної поліції, Збройних сил України, органів цивільного захисту та інших зацікавлених сторін у сфері протимінної діяльності. Зокрема йдеться про забезпечення обізнаності громадян щодо ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів та заохочення  людей до таких моделей поведінки, які максимально знижують ризики для життя та здоров’я. 

Додамо, що Мінреінтеграції регулярно проводиться інформаційно-роз’яснювальна, агітаційна робота серед населення різних вікових категорій щодо правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Особлива увага приділяється мешканцям, що проживають та працюють у громадах Донеччини та Луганщини, які розташовані на лінії дотику.

В рамках цієї роботи протягом січня-червня Мінреінтеграції проведено понад 50 тренінгів з «мінної безпеки» у Донецькій та Луганській областях.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин