Наприклад, 24.01.2022
Наприклад, 24.01.2022
Наприклад, 24.01.2022
Наприклад, 24.01.2022
Наприклад, 24.01.2022

Відібрано перших 150 ВПО, які отримають пільгові іпотечні кредити в рамках проєкту від KfW

Опубліковано 21 Липня 2021 року, о 13:32

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву здійснив перший відбір переможців з числа кандидатів на отримання кредиту в рамках проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», який реалізується Урядом України за підтримки Уряду Німеччини.

«Питання забезпечення житлом - це найболючіша тема багатьох внутрішньо переміщених осіб і є одним з найдієвіших інструментів інтеграції. Починаючи з 2014 року перед Україною постали нові важкі виклики, які є результатом збройної агресії Рф та тимчасової окупації нею частини наших територій. Через війну, яку почала Росія проти нашої країни, 1,5 млн наших громадян були змушені покинути свої домівки та шукати й створювати собі можливості для інтеграції на новому місці. Ми чітко усвідомлюємо відповідальність держави перед своїми громадянами і розуміємо, що необхідно створити умови, за яких кожен бажаючий матиме змогу отримати житло. На жаль, багато родин не можуть собі дозволити придбати житло, адже звичайна ринкова відсоткова ставка за наявними пропозиціями щодо іпотечних кредитів може досягати до 25% річних. А завдяки нашим партнерам ми допомагаємо вирішити це болюче питання. Проєкт із KfW передбачає надання пільгової іпотеки всього під 3% річних.  Ми високо цінуємо допомогу Німеччини та вдячні за досягнуті результати», - наголосила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук.

Відтак, мова йде про залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW (нім. Kreditanstalt für Wiederaufbau — Кредитна Установа для Відбудови) на надання пільгових кредитів на житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Сьогодні відібрано 150 ВПО, які отримають кредити на обсяг коштів першого траншу, що складає 5 млн євро.

Процедура здійснена шляхом випадкового вибору за допомогою генератора випадкових чисел RandomPicker, яке запропоноване Міжнародним консультантом (IPC GmbH), погоджене KfW та відповідає вимогам законодавства щодо захисту персональних даних.

Наступний крок переможця: для отримання кредиту ВПО подає до регіонального управління Держмолодьжитло документи за визначеним переліком (пункт 13), який затверджений у постанові Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021 р. № 451. 

Рішення про надання кредиту приймається Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву протягом місяця з дня подання документів для отримання кредиту. У разі прийняття рішення про відмову в наданні кредиту регіональне управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву повідомляє про це внутрішньо переміщену особу у місячний строк з моменту його обрання у письмовій формі. Таке рішення може бути оскаржене у встановленому законодавством порядку.

Нагадаємо, що протягом  2021-2022 років, цей проєкт дозволить забезпечити постійним житлом щонайменше 680 сімей або 1768 ВПО.