Наприклад, 07.12.2021
Наприклад, 07.12.2021
Наприклад, 07.12.2021
Наприклад, 07.12.2021
Наприклад, 07.12.2021

Погодження в’їзду іноземних журналістів на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

В'їзд іноземців та осіб без громадянства у разі необхідності провадження журналістської діяльності (далі - іноземні журналісти) на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (далі - ТОТ АРК та м. Севастополя) та виїзд з неї здійснюється за паспортним документом та наявністю спеціального дозволу.

Спеціальний дозвіл – документ, який дає право іноземному журналісту в’їхати на ТОТ АРК та м. Севастополя та виїхати з неї.

Спеціальний дозвіл необхідний тільки для іноземців та осіб без громадянства. Громадяни України виїжджають на ТОТ АРК та м. Севастополя та виїжджають з неї за внутрішнім паспортом або іншими документами, передбаченими законодавством України.

Спеціальний дозвіл є одноразовим, тобто дозволяє лише один раз в’їхати на ТОТ АРК та м. Севастополя та виїхати з неї. Для наступного відвідування ТОТ АРК та м. Севастополя, необхідно отримати новий спеціальний дозвіл.

Спеціальний дозвіл є дійсним протягом зазначеного в заяві документально підтвердженого строку, який не може перевищувати дозволений строк перебування іноземця або особи без громадянства на території України та повинен враховувати строк, необхідний для виїзду за межі України (не менше трьох робочих днів).

Як отримати спеціальний дозвіл на в’їзд на ТОТ АРК та м. Севастополя та виїзд з неї

1. Отримання клопотання або погодження Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Першим чином іноземний журналіст має звернутись до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі - Мінреінтеграції) з наступними документами:

  • заява іноземного журналіста за шаблоном;
  • оригінал та копія документа, що підтверджує статус іноземного журналіста або його належність до засобу масової інформації – редакційне або службове посвідчення, лист від засобу масової інформації, редакційне доручення, інші документи, видані засобом масової інформації або професійною чи творчою спілкою журналістів (оригінал після пред’явлення повертається);
  • оригінал паспортного документа (після пред’явлення повертається). 

Відповідальний співробітник Мінреінтеграції приймає надані документи та видає погодження Мінреінтеграції, яке необхідне для звернення за видачею спеціального дозволу в територіальних органах Державної міграційної служби.  

Важливо!

Для Вашої зручності, Ви можете надіслати електронні копії зазначених документів заздалегідь, на електронну адресу minreintegration@gmail.com. Після цього, співробітник Мінреінтеграції інформує Вас, коли погодження Мінреінтеграції буде готове. В такому випадку, Вам не доведеться чекати, доки погодження буде готове, ви отримаєте його негайно. 

2. Отримання спеціального дозволу від територіального органу Державної міграційної служби.

Для цього іноземний журналіст особисто звертається до територіального органу Державної міграційної служби або до підрозділу Державної міграційної служби у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області з наступним пакетом документів:

1) заява іноземного журналіста, за формою Державної міграційної служби України (додаток 3 до Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї);

2) паспортний документ (після пред’явлення повертається);

3) документ, що підтверджує перебування на території України на законних підставах;

4) копію сторінки паспортного документа, з особистими даними особи з перекладом на українську мову, засвідченим у встановленому порядку;

5) погодження Мінреінтеграції (див. етап 1);

6) три фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра.

Детальніше про таку процедуру можливо дізнатись на офіційному сайті Державної міграційної служби України.

3. Після отримання спеціального дозволу, іноземний журналіст має право в’їзду на ТОТ АРК та м. Севастополя. 

В’їзд та виїзд можливі виключно через наступні контрольні пункти: 

  • для автомобільного транспорту - “Каланчак”, “Чаплинка”, “Чонгар”;
  • залізничним транспортом - “Херсон”, “Мелітополь”, “Вадим”, “Новоолексіївка”.

Детальна інформація про контрольні пункти на офіційному сайті Державної прикордонної служби України або за телефоном гарячої лінії Державної прикордонної служби України: тел. (044) 527-63-63.

Важливо! 

В’їзд на ТОТ АРК та м. Севастополя та виїзд з неї можливий виключно через материкову частину України через зазначені контрольні пункти. В’їзд на ТОТ АРК та м. Севастополя повітряним чи морським транспортом є порушенням чинного законодавства України, що може призвести до заборони в’їзду в Україну. 

На контрольних пунктах діє контроль Державної прикордонної служби України, з особливостями якого можливо ознайомитись на офіційному сайті Державної прикордонної служби України.

Нормативно-правові документи:

Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»

Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» 

Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

Консультації:

За номером тел. (044) 355-14-88 (код 146) або за електронною адресою minreintegration@gmail.com

Адреса Міністерства:

Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186

Обов’язково повідомити завчасно про свій візит за електронною адресою minreintegration@gmail.com або за номером тел. (044) 355-14-88 (код 146)